SiemensSiemens v České republice
Siemens patří mezi největší elektrotechnické firmy v České republice.  Již 125 let je Siemens nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou moderních a inovativních technologií. S počtem 9,2 tisíce zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Své technologie, produkty a služby dodává zákazníkům ze soukromého i státního sektoru v oblasti energetiky, zdravotnictví, průmyslové a veřejné infrastruktury a informačních technologií. Skupina podniků Siemens v České republice vykázala v obchodním roce 2014 obrat 34,9 miliardy Kč.


siemens_sidlo_2.jpg
Sídlo
společnosti Siemens v Praze

Siemens AG
Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního elektrotechnického koncernu Siemens AG,
který je přes 165 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu, spolehlivost a celosvětového působení. Společnost působí ve více jak 200 zemích a své aktivity rozvíjí zejména v oblastech elektrifikace, automatizace a digitalizace.  Siemens AG patří k největším poskytovatelům technologií šetrných k životnímu prostředí. Siemens je jedničkou na trhu v instalaci offshore větrných elektráren, patří mezi hlavní dodavatele pro paroplynové zdroje a technologie pro přenos energie, je průkopníkem v oblasti řešení pro veřejnou infrastrukturu, průmyslovou automatizací a softwarová řešení.  Společnost je také předním dodavatelem zdravotnických zobrazovacích zařízení a technologií pro laboratorní diagnostiku. Ve finančním roce 2014, který skončil 30. září 2014, dosáhl Siemens obratu 71,9 miliard EUR s čistým ziskem 5,5 miliard EUR a zaměstnával 357 tisíc zaměstnanců po celém světě.

Siemens, odštepný závod Elektromotory Mohelnice
Výroba elektromotorů má v Mohelnici více než 100 letou tradici. V roce 1904 byla v tomto města založena společnost  Ludwig Doczekal & Comp, která začala vyrábět elektrická zařízení. Zajímavé je, že tuto společnost ještě před 2. světovou válkou koupila společnost Siemens. To však v roce 1945 změnil výnos ministerstva a závod byl postaven pod národní správu Siemens – Schuckertových závodů se sídlem v Praze. Tím vznikla značka MEZ. V roce 1994 byl závod opět koupen koncernem Siemens.

siemens-mohelnice.jpg
Odštěpný závod Elektromotory Mohelnice

Odštěpný závod Elektromotory Mohelnice patří mezi přední světové dodavatele nízkonapěťových asynchronních elektromotorů. Vyrábí se zde nejen standardní provedení ale i speciální elektromotory až do osové výšky 200. Hlavními zákazníky jsou výrobci čerpadel, kompresorů a klimatizačních zařízení. V ČR působí jako odštěpný závod společnosti Siemens, s.r.o. od 1.10.2010. S více než 2000 zaměstnanci je závod největším zaměstnavatelem v regionu.

Najít na stránkách JORK, spol. s r.o.

RSS kanály

Novinky mohou být odebírány pomocí těchto RSS kanálů.
rss1.0
rss2.0
rdf