Pátek 23 listopad 2018

Inovovaný vozík SC-EU z nabídky nářadí a vybavení pro železnice


Transportní víceúčelový vozík pro vrtací a montážní práce na železničním svršku CS-EU
Tento vozík byl v původním programu pod označením CS-SD a slouží pro zavěšení vrtaček na pražce a utahováků pro kolejové upínky, případně pro kolejnicové šrouby.
Podstatou inovace je doplnění pracovního ramene o stavitelnou brzdu a pneumaticko-hydraulický tlumič. Obě tyto úpravy slouží k přesnějšímu vedení nářadí a snižují zatížení a působení provozních sil na obsluhu. Inovace přispívá i k rozšířenému využití v oblasti vyhýbek, křížení a na mostních tělesech. Standardní použití je na kolejích s rozschodem od 900 do 1700 mm. Pracovní rameno umožňuje používání zavěšeného nářadí v rozsahu 360˚ bez jakéhokoliv omezení. Zvolenou polohu je možné zaaretovat.
Pojezdová kolečka bylo doplněna o účinné brzdy a konstrukční řešení umožňuje bezpečnou práci i na železničním svršku se sklonem (v zatáčkách).
Do výstroje přibyly prodloužení „KLE x-xx“, které umožňuje práci se zavěšeným nářadím s větším vyložením. Pro tuto účely je z bezpečnostních důvodů nutné doplnit vozík o protizávaží.
Vozík byl doplněn o nosnou plošinu, která obsluze umožňuje bezpečně dopravit do pracovní zóny až 25 kg – pomocný montážní materiál, nářadí a příslušenství. Plošina má zvýšené okraje, aby v průběhu přepravy a manipulací nedocházelo ke ztrátě příslušenství, nebo přepravovaného materiálu.
Vlastní prostor pro umístění protizávaží na druhé straně nabízí další úložný prostor pro nástavce, utahovací hlavice, vrtáky, apod. Pojezdová kola jsou vyrobená z odolných plastů a umožňují práci na kolejovém svršku bez vypínání zabezpečovacích a sdělovacích obvodů – vozík je v tzv. izolovaném provedení.
Snadná demontáž a montáž, minimální nároky ne prostor v průběhu přepravy – stavebnice/skládačka.
Produktový list si můžete stáhnout zde.Pátek 23. listopad 2018 - 12:57:50 Publikoval: Romano

Najít na stránkách JORK, spol. s r.o.

RSS kanály

Novinky mohou být odebírány pomocí těchto RSS kanálů.
rss1.0
rss2.0
rdf